img

Projekt kuchni - jak powstaje

Na gotowaniu spędzamy dużą część naszego czasu w ciągu dnia. Rośnie popularność zdrowego, świadomego odżywiania, które wymaga od nas dłuższego przygotowywania posiłków. Według badań lubimy gotować, a w ciągu tygodnia spędzamy przynajmniej ok. 6 godzin na tworzenie pysznych dań. Odpowiednia aranżacja, przyjemna estetyka i funkcjonalność zdecydowanie pomagają umilić ten czas i ułatwić smażenie, pieczenie czy grillowanie. Wychodzimy naprzeciw tym wymaganiom i tworzymy wyjątkowe projekty kuchni oraz mebli kuchennych.

Odpowiednie zaprojektowanie tego pomieszczenia wiąże się z szeregiem zależności i problemów, które tutaj postaramy się pokrótce omówić. Przedstawimy na co zwracamy uwagę przy tworzeniu projektów:

• Meble kuchenne muszą być dopasowane do naszych potrzeb – gdy gotujemy często, dla siebie lub dla przyjaciół, dobrym pomysłem jest zamontowanie dodatkowych szafek na np. przyprawy czy produkty spożywcze. Z kolei dla osób przygotowujących potrawy w mniejszym gronie, duża ilość szaf może okazać się zbędna i lepiej można wykorzystać przestrzeń na wstawienie urządzeń AGD. Poprawnie wykonane kuchnie powinny posiadać wolną przestrzeń między punktami witalnymi tego pomieszczenia – lodówką, zlewem, sprzętami AGD i szafką z naczyniami. Ważne jest intuicyjne rozmieszczenie mebli, by nie błądzić długo w poszukiwaniu np. sztućców.

• Następnie niezwykle istotne jest dobranie odpowiednich płyt i innych materiałów, które powinny być wytrzymałe i solidne. Dobrze wykonane projekty mebli kuchennych charakteryzują się uniwersalnością i tym, że nawet po upływie kilku lat ich wygląd nadal będzie świeży i modny. Wybranie odpowiedniego sprzętu AGD jest także niezwykle istotne, choć tutaj powinniśmy patrzeć bardziej na funkcjonalność niż wygląd. Dziś wybór jest bardzo szeroki i to od nas zależy, czy wolimy zabudowane czy bardziej otwarte rozwiązania. Odpowiednie zaprojektowanie przestrzeni to nie lada wyzwanie, zarówno dla dużych, jak i małych pomieszczeń. W tym wypadku lepiej postawić na doświadczenie profesjonalistów niż na własną intuicję.

• Kolorystyka mebli, wybór odpowiedniego oświetlenia oraz spójność efektu, który będziemy chcieli stworzyć. Powinniśmy dobrać kolorystykę i styl aranżacji do naszego gustu – musimy czuć się w nim dobrze i swobodnie. Z kolei dobre oświetlenie to zupełna podstawa, praktyczny żyrandol potrafi w całości zmienić wygląd pomieszczenia.

Mając na uwadze powyższe punkty, warto zwrócić się do profesjonalistów, którzy pomogą stworzyć wyjątkowe meble i projekty kuchni na wymiar.